Dlaczego my

DLACZEGO WŁAŚNIE NASZE PRZEDSZKOLE?

Zobacz grupy

Mamy nieszablonowe podejście do nauczania

Przedszkole GREEN GARDEN jest miejscem, w którym pracują ludzie z pasją i które prawdziwie wspiera rodziców w tym, by ich dzieci mogły rozwijać  swoje umiejętności i kompetencje.

Neurodydaktyka

Inaczej nauka o tym, jak uczy się i rozwija ludzki mózg. W oparciu o główne założenia neurodydaktyki, przedszkole stawia na:

  • dobrowolność, a nie przymus edukacyjny,
  • unika ocen i rankingów, zabijających naturalną motywację ludzkiego mózgu do rozwoju,
  • współpracę, zamiast rywalizacji,
  • zabawę i naukę przez działanie, doświadczanie świata wszystkimi zmysłami,
  • zabawę i naukę w ruchu,
  • naukę angażującą emocje – bo tylko to, co nas porusza i dotyczy jest w stanie zapaść w pamięć na dłużej i włączyć się do naszego systemu wiedzy na stałe.

Oferta zajęć dodatkowych

Zajęcia logopedyczne

Czas trwania: 30 min

Częstotliwość: 2/miesiąc

Nauczyciel prowadzący:
mgr Ewelina Stachowicz

Terapia logopedyczna obejmuje swoim zasięgiem całość specyficznych, zamierzonych oddziaływań, ukierunkowanych na usunięcie wszelkich zakłóceń procesu porozumiewania się (od prostych wad wymowy do niemożności mówienia włącznie).

Język angielski

Czas trwania: 30 min

Częstotliwość: 1/tydzień

Nauczyciel prowadzący:
mgr Klara Klein

Zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu i mają na celu zaznajomienie dziecka w formie zabawy z językiem angielskim. Dzieci uczą się słówek i zwrotów poprzez piosenki, wierszyki,  liczne gry językowe i ćwiczenia aktywizujące ciało i zmysły dziecka.  W trakcie zajęć przedszkolakom  towarzyszy  pacynka oraz wiele pomocy dydaktycznych takich jak obrazki i realia, które odpowiadają zainteresowaniom dziecka i jego potrzebom emocjonalnym.

Kodowanie

Czas trwania: 30 min

Częstotliwość: 1/tydzień

Nauczyciel prowadzący:
mgr Anna Drobczyńska

Głównym celem zajęć jest rozwijanie u dzieci uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie. Zastosowanie aktywnych metod, technik i różnych form pracy zapewni dzieciom konstruowanie wiedzy, wprowadzenie w świat strategicznego myślenia, kodowania oraz świat matematyki, przyrody, kultury, obyczajowości, tradycji, historii, sztuki. Wprowadzone rozwiązania korzystnie wpłyną na atrakcyjne i efektywne zagospodarowanie pełnego czasu pobytu dzieci w naszym przedszkolu.

Język hiszpański

Czas trwania: 30 min

Częstotliwość: 1/tydzień

Nauczyciel prowadzący:
mgr Magdalena Zmarzła

W naszym przedszkolu dzieci mają okazję obcować nie tylko z językiem angielskim, ale również nauczyć się podstaw języka hiszpańskiego. Zajęcia te prowadzone są przez Panią Magdę która poprzez piosenki i zabawy uczy dzieci podstawowych słów i zwrotów w języku hiszpańskim, zapoznaje z melodią języka.

 

Zajęcia taneczne

Czas trwania: 30 min

Częstotliwość: 1/tydzień

Szkoła tańca "Dance Academy"

Angelika Gołata

Podczas zajęć dzieci mają możliwość poznania dużo zabaw rytmicznych, zabaw tanecznych ze śpiewem oraz wprowadzane są elementy tańca. Często do tańca wykorzystywane są wspaniałe,
kolorowe rekwizyty – od pomponów po kolorowe obręcze. Wszystkie zdobyte umiejętności, poznane tańce wykonywane przez dzieci służą uświetnianiu naszych przedszkolnych uroczystości i wywołują zachwyt u rodziców. Zajęcia tego rodzaju pozwalają rozwijać inicjatywę, aktywność i samodzielność, a sam taniec sprzyja podnoszeniu sprawności fizycznej, kształtuje estetykę, harmonie ruchów i piękną sylwetkę.